• Čo je Feng shui - ako Vám môže uľahčiť život
  • Perfect Life - Internetový obchod
  • Facebook - pridajte sa k fanúšikom

Ako do domu vchádzame...

Vchod do domu je veľmi dôležitý. Predstavuje vizitku, ktorou sa prezentujete pred okolitým svetom a napovedá o vašom živote. Mať príjemný pocit z domova, byť hrdý na to, ako vyzerá a tešiť sa na príchod domov, to všetko môžete ovplyvniť.


VCHOD

Bránka k vášmu domovu naznačuje váš životný štýl. Čím je širšia, tým ľahšie prúdi energia do domu, čo je užitočné ak chcete mať vnútri rýchlo prúdiacu, aktívnu atmosféru. To je ale vhodné do domu s veľkými, pomerne prázdnymi miestnosťami. V menšom dome rýchlo prúdiaca energia vyvoláva hektický pocit a ťažšie sa v ňom relaxuje. Bránka, ktorú blokujú rastliny, tlmí prúdenie energie, čo je ideálne napr. pre domovy dôchodcov alebo rekreačné objekty.

CESTIČKY

Tvar cestičky od ulice do domu ovplyvňuje tok energie a atmosféru v dome. Rovné cestičky vedú energiu príliš rýchlo do domu aj z domu. Ideálna je mierne kľukatá cestička, ktorá spomaľuje tok energie a umožní nám dobre sa uvoľniť. Zužujúca sa cestička vytvára „lievik“ a privádza energiu veľmi rýchlo, čo vytvára aktívnu atmosféru. Cestičky v tvare „džbánu“ energiu z domu vylievajú a rozptyľujú ju.

RASTLINY

Množstvo pestrých rastlín vo vašej predzáhradke bude vytvárať zdravú energiu čchi. Rastliny so špicatými listami vám vytvoria vzrušujúcu atmosféru, zatiaľ čo rastliny s veľkými ovisnutými listami vytvoria pokojnejší pocit. Ak chcete mať viac súkromia, môžete pred záhradkou vypestovať živý plot. Čím bude plot vyšší, tým izolovanejší sa budete cítiť. Ak bývate v byte, potrebujete odlíšiť svoju vlastnú časť napríklad pomocou farebnej rohožky pred dverami, rastlinami pri dverách alebo vo vstupnej časti chodby. Aj kvetináče plné kvetov na oknách dodajú exteriéru vášho domu farbu a živú energiu.

VCHODOVÉ DVERE

Vchodové a hlavné dvere majú veľmi dôležitú úlohu, pretože ovplyvňujú energiu, ktorá prichádza do domu i odchádza z neho. Mali by byť preto vždy udržiavané a čisté.

Podstatnú úlohu zohráva aj smer, ktorým sú vstupné dvere orientované.
Juh – veľmi aktívna poloha, môže viesť k pocitu nadmernej citlivosti a stresu
Juhozápad – energia sa pomaly usádza, môže pomôcť dlhodobým vzťahom
Západ – energia je spojená s potešením, romantikou, dobrý na dokončievanie nápadov
Severozápad – priaznivý smer pre vodcovstvo, organizátorstvo, pocit ovládania svojho života
Sever – pokojné a dobré útočisko, môže byť izolujúci
Severovýchod – veľmi ostrá, rýchla a prenikavá energia
Východ – dobrý pre mladých ľudí, posilňuje odvahu a sebadôveru
Juhovýchod – užitočný pre komunikáciu, tvorivé aktivity.

 


Prihlásenie

Využívajte výhody V.I.P. čitateľov.
Ponuka

  • navrhovanie a realizácia interiéru a exteriéru podľa princípov feng shui
  • COLOUR DESIGN
  • poradenstvo feng shui

Kontakt

V prípade otázok nás kontaktujte.

Radi Vám odpovieme a poradíme.

PhDr. Radka Aľakšová

0905 723 073

info@fengshui-perfectlife.sk