• Čo je Feng shui - ako Vám môže uľahčiť život
  • Perfect Life - Internetový obchod
  • Facebook - pridajte sa k fanúšikom

Problémové miesta

Niektoré prvky vo vašom dome majú negatívny vplyv na energiu čchi bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Môžu to byť konštrukčné prvky, ktoré sa buď odstraňujú ťažko, alebo by to bolo príliš nákladné, prípadne sa nedajú obísť vôbec. Takýmito prvkami sú napríklad hrany, rohy a šikmé steny.


HRANY

Hrany stien vytŕčajúce do miestnosti vytvárajú jedovaté šípy a môžu ľuďom, ktorí v ich blízkosti sedia alebo spia narušiť rovnováhu. Preto treba rýchlo sa pohybujúcu čchi upokojiť. Riešením je vysoká rastlina postavená pred roh, prípadne ťahavá rastlina zavesená v črepníku. Rastliny otupia jedovaté šípy a vytvoria pole vlastnej energie. Podobne možno ošetriť aj hrany nábytku, políc alebo krbu.

ROHY

Vo vnútorných rohoch izieb energia čchi zasa stagnuje, čo nám potvrdzuje nahromadený prach. Tok čchi môžeme zrýchliť pomocou rastlín, vecí z tvrdých a lesklých materiálov či nainštalovaním bodových svetiel. Energiu dokáže rozhýbať aj hudba. Môžete použiť audioprehrávač, zvonček, ale aj napríklad telefón.

ŠIKMÉ STENY

Šikmé steny sa objavujú v poslednom období stále častejšie pri prestavbe podkrovia. Spánok alebo práca pod šikmou stenou deprimuje osobnú čchi a takéto plochy nie sú vhodné na regeneratívny spánok ani na kreatívnu prácu počas dňa. Tieto izby je lepšie využiť na herňu alebo iné dočasné činnosti. Jedným z riešení je vyplniť šikmé steny vstavanými úložnými skrinkami, inak je potrebné vytvoriť ilúziu zodvihnutého stropu (napríklad farbou).

NEPORIADOK

Jedným z najľahšie riešiteľných problémových miest je neporiadok. Rozhádzané veci, nahromadené špinavé šatstvo či prach spomaľujú tok energie čchi a vo veľkej miere spôsobujú jej stagnáciu. Preto je potrebné udržiavať čistotu a poriadok. Veci odkladajte späť na svoje miesto, skrinky a skladovacie priestory vždy dobre poupratujte. Tok energie čchi posilníte, ak takéto priestory občas od základu vyčistíte a nanovo poukladáte. Na jar a v lete pravidelne robte veľké upratovanie.


Prihlásenie

Využívajte výhody V.I.P. čitateľov.
Ponuka

  • navrhovanie a realizácia interiéru a exteriéru podľa princípov feng shui
  • COLOUR DESIGN
  • poradenstvo feng shui

Kontakt

V prípade otázok nás kontaktujte.

Radi Vám odpovieme a poradíme.

PhDr. Radka Aľakšová

0905 723 073

info@fengshui-perfectlife.sk