• Čo je Feng shui - ako Vám môže uľahčiť život
  • Perfect Life - Internetový obchod
  • Facebook - pridajte sa k fanúšikom

Osvetlenie

My ľudia sme „bytosti svetla“. Generácie pred nami žili omnoho spätejšie s prírodou, a tým aj boli viac pod vplyvom Slnka, ako sme my dnes.

Lampy a všetky ostatné svietidlá sú symbolické Slnká a feng shui ich často používa ako základné lieky na rôzne nerovnováhy.

Osvetlenie môže ovplyvniť vašu náladu aj postoj a je nevyhnutné pre zdravú cirkuláciu čchi. Pritom platí, že čím je svetlo jasnejšie, tým je aktívnejšia aj čchi.

Príjemne a svetlo zariadená miestnosť priaznivo ovplyvňuje našu psychiku, zatiaľ čo príliš tmavé prostredie pôsobí depresívne, navodzuje zádumčivosť, ťažkopádnosť a lenivosť. V takomto prostredí čchi viazne a postupom času podobne stagnuje osud ľudí, ktorí tam žijú a pracujú.

Niekedy je potrebné aj prítmie a v takom prípade tlmené svetlo vytvára romantickú a intímnu náladu. Pre väčšinu ľudí žiadne svetlo nie je také romantické ako svetlo sviečok. Na tento účel sú najvyhovujúcejšie biele sviečky alebo sviečky z prírodného včelieho vosku; farebné sviečky môžu pôsobiť na prostredie menej harmonicky.

Estetika sama osebe je pri osvetľovaní domácnosti primálo. Svietidlá by ste mali vyberať podľa ich schopnosti osvetľovať. Uzavreté lampy majú sklon k prehrievaniu, stojace lampy, stropné osvetlenie môžu veľmi zvýšiť hodnotu miestnosti, vrchné a spodné svetlá sa dajú efektívne využiť na osvetlenie rastlín, obrazov, umeleckých a iných predmetov v byte.


Ako teda osvetliť príbytok:

Spálňa – nepriame osvetlenie – stojatá alebo stolová lampa, svietidlo na strope alebo svetlo na stene; nikdy nie holá žiarovka.

Obývacia izba – akékoľvek dostatočne silné osvetlenie.

Kuchyňa a kúpeľňa – stropné svietidlá; nepoužívať stolové lampy.

Študovňa, detská izba – jasné svetlo so silnými žiarovkami; nie slabé osvetlenie.

Jedáleň – bodové osvetlenie nad stolom, luster, sviečky; nepoužívať stolové lampy, slabé ani veľmi jasné osvetlenie ani holé žiarovky.

Rohy miestností by nemali byť príliš tmavé, inak vedú k blokáde energie, čo má dopad na celý byt. Zvlášť dôležité je dobré osvetlenie pri vchodových dverách a v zádverí.

Koho roky vítajú tmavé priestory, redukuje svoje nároky na život a uspokojuje sa s primernými vecami.


Prihlásenie

Využívajte výhody V.I.P. čitateľov.
Ponuka

  • navrhovanie a realizácia interiéru a exteriéru podľa princípov feng shui
  • COLOUR DESIGN
  • poradenstvo feng shui

Kontakt

V prípade otázok nás kontaktujte.

Radi Vám odpovieme a poradíme.

PhDr. Radka Aľakšová

0905 723 073

info@fengshui-perfectlife.sk