• Čo je Feng shui - ako Vám môže uľahčiť život
  • Perfect Life - Internetový obchod
  • Facebook - pridajte sa k fanúšikom

Mágia zrkadiel

Zrkadlám sa odjakživa pripisovali isté magické vlastnosti. Vo feng shui sú mocnými nástrojmi – dokážu odkláňať aj reflektovať, odrážať aj posilňovať. Niekedy sa posväcovali kňazmi, šamanmi, modlitbami a rituálmi, ktoré boli na tento účel určené. Ako bežný predmet zrkadlo odráža ľudskú podobizeň a používa sa takmer každý deň pri holení, líčení, uväzovaní kravát a obliekaní.

Vo feng shui používame dva druhy zrkadiel – ploché a vypuklé. Všetky zrkadlá by sa mali udržiavať v absolútnej čistote.

Prasknuté, poškodené, zájdené alebo začernené zrkadlá majú silný, väčšinou nežiaduci účinok a mali by sa vymeniť. Kdekoľvek zrkadlo používate, je dôležité, aby ste ich nevešali oproti dverám, oknu alebo oproti sebe.

Zrkadlá otočené k dverám alebo oknu budú odrážať energiu čchi, ktorá vchádza do domu znova späť a dve zrkadlá oproti sebe budú odrážať energiu sem a tam takže vznikne napäté a zmätené prostredie. Umiestnenie zrkadiel jedno vedľa druhého spôsobuje ďalší problém.

Aby ste zabránili rozdeleniu zrkadlového odrazu reznou hranou, predel prekryte tenkým prúžkom dreva, látky alebo iného materiálu. Šikmo zahranené alebo leptané zrkadlá nevytvárajú žiaden problém za predpokladu, že hlavná časť ich odrazového povrchu je hladká. Malé zrkadlové kachličky sú takisto nočnou morou feng shui, pretože vytvárajú silnú nerovnováhu, rozštiepený obraz nášho tela, tváre – a nášho JA.

Podobne sa vyvarujte umiestneniu zrkadla oproti otvoreným kúpeľňovým dverám alebo tam, kde odráža smetný kôš. Sú to unavené, mŕtve alebo rozložené energie, ktoré z domu odchádzajú, a preto by nemali byť odrážané späť do domu. V spálni neumiestňujte zrkadlo tak, aby odrážalo váš obraz v posteli. Naša éterická energia sa totiž dožaduje odpočinku každú noc, a takéto umiestnenie môže ľahko zapríčiniť nespavosť alebo nedostatočný spánok.

Zrkadlá umožňujú energii prúdiť.

Umiestnenie zrkadiel po oboch stranách hlavných dverí alebo vchodu môže do nášho života vniesť nový silný prúd energie. V úzkej predsieni alebo menšom priestore zrkadlá zväčšujú. Zrkadlo sa dá použiť aj na vymedzenie priestoru, napríklad v prípade otvorených poschodí.

Niekoľko zrkadiel popri stene spolu s rastlinami ako členiacimi prvkami nahradí priečky alebo iné pevné prehradenia na ohraničenie istej oblasti. Neobvyklé, ale efektívne je umiestniť zrkadlo ako nápravný prostriedok tam, kde cez dom prúdi silná zostupná energia (zdrojom môže byť vysoký komín, televízna veža...). Tu použijeme preliačené zrkadlo na terase, balkóne , čím sa rozpustí a zneutralizuje účinok takejto energie.

Zvláštny význam vo feng shui majú osemuholníkové zrkadlá - ich osem strán sa zhoduje s ôsmimi sektormi teórie ôsmich smerov. Na rozpínanie energie vo vchodoch domov a bytov sa používajú vypuklé zrkadlá.

Okrúhle konvexné zrkadlo sa umiestni presne oproti dverám kde rozširuje svetlo a energiu.

Náležité použitie tohto ozdravujúceho média závisí úplne od vášho estetického cítenia a nie od mystických a tajných síl.

 


Prihlásenie

Využívajte výhody V.I.P. čitateľov.
Ponuka

  • navrhovanie a realizácia interiéru a exteriéru podľa princípov feng shui
  • COLOUR DESIGN
  • poradenstvo feng shui

Kontakt

V prípade otázok nás kontaktujte.

Radi Vám odpovieme a poradíme.

PhDr. Radka Aľakšová

0905 723 073

info@fengshui-perfectlife.sk