• Čo je Feng shui - ako Vám môže uľahčiť život
  • Perfect Life - Internetový obchod
  • Facebook - pridajte sa k fanúšikom

Kuchyňa

Kuchyňa je v čínskej kultúre feng shui jedno z najdôležitejších miest domu. Bohato naplnená komora či chladnička sú symbolom bohatstva, zdravia, šťastia a pohody domácich. Z toho dôvodu je dôležité vytvoriť prostredie, ktoré vám bude priťahovať pozitívnu čchi (uprataný riad, utretá pracovná doska, čistá podlaha, dostatok svetla či svetlé farby).


Umiestnenie kuchyne

Nie je vhodné mať kuchynské dvere umiestnené oproti dverám do spálne – výpary sa dostávajú do miestnosti a rušia spánok. Ak máte dvere oproti sebe, zvážte premiestnenie niektorých dverí, v prípade, že to nie je možné, majte dvere do spálne vždy zatvorené.

Udržiavanie rovnováhy jin a jang je v kuchyni je oveľa dôležitejšie ako v iných miestnostiach. Stretávajú sa tu dva protikladné prvky, nevyhnutné pre jej fungovanie – oheň, ktorý je jang a voda, ktorá je jin. Preto by sporák nemal byť vedľa drezu, v ideálnom prípade by mali byť vzdialené od seba 1 až 2 metre, oddelené pracovnou doskou.

Ak však máte v kuchyni nepriaznivé rozmiestnenie, uložte medzi sporák a drez niečo drevené alebo kovové (napr. drevenú kuchynskú dosku alebo kovové nádobky). Sporák by mal byť umiestnený tak, aby ste počas varenia nestáli chrbtom ku vstupným dverám.

Ak máte dvere za chrbtom, umiestnite si malé zrkadlo nad sporák, v ktorom uvidíte prichádzajúcich. Horáky na vašom sporáku symbolizujú rodinný úspech v obchode a podnikaní. Je potrebné ich udržiavať v čistote a dobre fungujúce. Zanesené horáky blokujú potencionálny rodinný príjem a špinavý sporák spôsobuje zdravotné problémy. Používajte pravidelne všetky horáky, zmaximalizujete tým rodinné príjmy.

Podobne ako drez, ktorý tiež predstavuje jinovú energiu, nemala by byť chladnička oproti sporáku alebo rúre. Môžete ju umiestniť vedľa drezu pretože predstavujú rovnaký vodný prvok. Ani chladnička by nemala stáť oproti vstupným dverám, môže to viesť k disharmónii v rodinných a finančných záležitostiach.

Bez ohľadu, ako je vaša kuchyňa usporiadaná, mala by byť vždy čistá a vzdušná. Dosiahnete to napríklad vymaľovaním na bielo – biela farba je symbolom čistoty, je vhodná ako spojenec s kovom a preto harmonizuje so sporákom, chladničkou a inými spotrebičmi.

Ak vytvoríte v kuchyni dobrú energiu čchi, prejde do stravy, ktorú pripravujete a zlepší sa vaše zdravie, prinesie vám to šťastie a pohodu celej rodine.

 


Prihlásenie

Využívajte výhody V.I.P. čitateľov.
Ponuka

  • navrhovanie a realizácia interiéru a exteriéru podľa princípov feng shui
  • COLOUR DESIGN
  • poradenstvo feng shui

Kontakt

V prípade otázok nás kontaktujte.

Radi Vám odpovieme a poradíme.

PhDr. Radka Aľakšová

0905 723 073

info@fengshui-perfectlife.sk