• Čo je Feng shui - ako Vám môže uľahčiť život
  • Perfect Life - Internetový obchod
  • Facebook - pridajte sa k fanúšikom

Kryštály

Už v raných dobách bolo ľudstvo fascinované svetom minerálov. Ušľachtilé kamene sa považovali a dodnes považujú za energetizujúce prostriedky a používajú sa za účelom liečenia, ako nosiče uzdravenia, sily, šťastia a duchovnej múdrosti. Každý minerál vytvára isté vlnenie, ktoré je závislé od jeho tvaru, farby ale aj kryštálovej mriežky, čím ovplyvňujú rôzne časti nášho tela.

Kryštály majú schopnosť aktivovať energiu.

Vo feng shui rozlišujeme dve kategórie kryštálov a obe sa používajú na aktiváciu čchi. Jednu skupinu tvoria priezračné kryštály, zvyčajne opracované.

Najbežnejším z nich je diamant, ktorý je nabitý špecifickým významom ako je láska či iné vysoké ideály a možno ho nazvať aj nenahraditeľným. Ku všetkým naj sa radí žiaľ aj najdrahší. Prijateľnou alternatívou je priezračný, umelo vyrobený sklenený kryštál.

Pri dopade na sklený hranol sa svetlo rozloží do farieb spektra dúhy. Sklenenými kryštálmi môžeme aktivovať tmavé kúty, vynikajúco sa hodia na brzdenie a harmonizáciu negatívnej energie v dlhých chodbách, v prievane medzi dverami a oknom.

Pri výbere geometrických tvarov sú lepšie čiastočne alebo plne vybrúsené symetrické kryštály (gule, kvapky, ovály), asymetrické tvary môžu vytvárať nerovnováhu.

Dúhové kryštály prinášajú prospech iba vtedy, ak ich udržiavame čisté, ak ich povrch nie je poškriabaný či inak poškodený.

 

Druhú kategóriu tvoria kryštály vyrobené z prírodných minerálov ako ametyst, turmalín, ruženín a iné. Podobne sa používajú na aktiváciu čchi v priestore, môžu sa umiestniť na poličky alebo k posteli, môžete ich nosiť ako šperky.

Kryštálové šperky vytvárajú okolo tela vibračné pole, keď však nepoznáte účinok toho daného kryštálu, môžete vytvoriť jemnú nerovnováhu. Skúste si experiment s kryštálovou bižutériou a sledujte, ako vás energia jedného kryštálu nabíja a iná vás oslabuje.

Nezabudnite na pravidelné čistenie (raz za týždeň ich 2-3 minúty oplachujte studenou vodou). Králi kedysi nosili na hlavách osemhranné koruny s brúsenými drahokamami všetkých farieb, ktorá slúžila ako symbol ich duchovnej sily a vlády. Súčasné nadchnutie minerálmi teda nemožno nazvať ako niečo nové, väčšina kultúr si k nim vybudovala vzťah už dávno a má pre ne hlboké pochopenie.

 


Prihlásenie

Využívajte výhody V.I.P. čitateľov.
Ponuka

  • navrhovanie a realizácia interiéru a exteriéru podľa princípov feng shui
  • COLOUR DESIGN
  • poradenstvo feng shui

Kontakt

V prípade otázok nás kontaktujte.

Radi Vám odpovieme a poradíme.

PhDr. Radka Aľakšová

0905 723 073

info@fengshui-perfectlife.sk