• Čo je Feng shui - ako Vám môže uľahčiť život
  • Perfect Life - Internetový obchod
  • Facebook - pridajte sa k fanúšikom

Domáca pracovňa

Miestnosť, ktorú si v byte vyberiete ako pracovňu, by nemala byť blízko hlavného vchodu, inak práca zahltí celý váš byt či dom. Ak však niet inej možnosti, použite pomôcky, ktoré odpútajú pozornosť a cielene odveďte tok energie mimo dverí do pracovne – napríklad prične uložte koberec, umiestnite atraktívny obraz alebo zaveste dúhový krištáľ medzi hlavný vchod a dvere do pracovne.


Hádam najdôležitejšou radou feng shui pre domáce pracovne znie: „nie v spálni!“

Bolo by to ako miešanie vody s olejom – každý priestor vyžaduje odlišný typ energie – kancelária silnú energetickú čchi a spálňa naopak, pokojnú.

Ťažšie je to v garsónke. Aj tu je dôležité oddeliť spálňu od práce. Vhodnými prostriedkami sú paraván, záves alebo skladacie dvere. Aby ste sa vyhli zbytočným komplikáciám, umiestnite pracovňu do samostatnej izby alebo si vytvorte pracovný kút v obývačke.

Kam umiestniť stôl:

  • nemali by ste sedieť priamo pod oknom, odvádza to pozornosť a rozptyľuje od práce;
  • stôl by nemal stáť ani na trase okno – dvere, pretože sa tak dostanete do energetického prievanu.


Najideálnejším riešením je pozícia, kedy máte výhľad na dvere aj okno. Vhodný tvar stola môže podporovať určitú činnosť. Oválny alebo okrúhly stôl je ideálny pre ľudí s komunikačnými a kreatívnymi úlohami.

Pravouhlý stôl by mali využívať predovšetkým účtovníci a ľudia využívajúci analytické myslenie. Sklenené stoly môžu spôsobovať nestabilitu a neporiadok.

Aj ostatný nábytok (police, kartotéky) by vás mal udržiavať v čulosti počas práce, preto sa vyhnite nábytku s ostrými hranami, ak už taký máte, hrany zmiernite ťahavými rastlinami.

Osvetlenie by malo byť prirodzené, menej používať umelé a vyhnite sa neónovým žiarivkám.

Množstvo listnatých rastlín pohlcuje elektromagnetický smog produkovaný vašim PC – v minulosti sme spomínali, že Lopatkovec (Spathiphillum) má v tomto ohľade veľmi priaznivé účinky.

Odporúčanými smermi na umiestnenie domácej pracovne sú východ, juhovýchod, juh a severovýchod od stredu domu.

 


Prihlásenie

Využívajte výhody V.I.P. čitateľov.
Ponuka

  • navrhovanie a realizácia interiéru a exteriéru podľa princípov feng shui
  • COLOUR DESIGN
  • poradenstvo feng shui

Kontakt

V prípade otázok nás kontaktujte.

Radi Vám odpovieme a poradíme.

PhDr. Radka Aľakšová

0905 723 073

info@fengshui-perfectlife.sk