• Čo je Feng shui - ako Vám môže uľahčiť život
  • Perfect Life - Internetový obchod
  • Facebook - pridajte sa k fanúšikom

Čo na okno

Energia vchádza do vášho domova a odchádza z neho nielen dverami ale aj oknami. Ich vplyv však nie je až taký silný, pretože sa nimi ľudia nepohybujú dnu a von a nezdôrazňujú prúdenie energie. Okná púšťajú dnu svetlo a smer, z ktorého prichádza mení energiu vo vašom príbytku. Najideálnejšie by bolo, keby svetlo prichádzalo zo všetkých svetových strán.

Energia vstúpi a opustí dom ľahšie cez veľké okná. Veľa malých okien vytvorí prílišný pohyb v dome a naopak príliš málo okien alebo malé okná vytvoria pomalú a stagnujúcu energiu.

Tvar okna je tiež dôležitý a spája sa s energiou piatich prvkov. Vysoké obdĺžnikové okná symbolizujú energiu dreva a atmosféru v dome pozdvihnú. Súlad tvoria najme na východe, juhu a juhovýchode. Špicaté alebo trojuholníkové okná predstavujú energiu ohňa, v domoch sú zriedkavé.

Široké obdĺžnikové alebo štvorcové okná vytvárajú stabilnejšiu atmosféru spojenú s energiou zeme. Najlepšie sa budú hodiť na juh, juhozápad, západ alebo severovýchod.

Okrúhle okná spájame s energiou kovu. Vytvárajú koncentrovanú atmosféru a ich umiestnenie je vhodné na juhozápade, severe a severovýchode.

Okná by sa mali dať ľahko otvárať, mali by ste ich pravidelne čistiť a prasknuté alebo rozbité tabule by ste mali okamžite vymeniť. Nie je správne sedávať chrbtom k oknu ani v jeho blízkosti spávať, inak sa poriadne nevyspíte a budete nepokojní.


Druh materiálu, ktorý použijete na dekoráciu okna tiež zrýchľuje alebo spomaľuje tok energie.

Záclony a závesy tok spomaľujú ale závisí to od druhu závesu. Dôležité je, aby ste závesy pravidelne prali a tak zabránili tvoreniu stagnujúcej energii.

Vertikálne žalúzie – symbolizujú energiu dreva a izbu opticky zvýšia.

Okenné žalúzie - lištové žalúzie zabraňujú stagnácii, sú vhodné na malé okná; drevené majú na čchi neutrálny vplyv, kovové ju zrýchľujú a plastové tok energie znemožnia.

Rolety - zabraňujú stagnácii, ale nepôsobia útulne. Materiál úpravy okien môžete zladiť s rôznymi typmi energie v každej časti domova.

Drevené žalúzie – sever, východ, juhovýchod, juh.

Látkové rolety – juh, severovýchod.

Závesy – juhozápad, západ, severozápad.


Prihlásenie

Využívajte výhody V.I.P. čitateľov.
Ponuka

  • navrhovanie a realizácia interiéru a exteriéru podľa princípov feng shui
  • COLOUR DESIGN
  • poradenstvo feng shui

Kontakt

V prípade otázok nás kontaktujte.

Radi Vám odpovieme a poradíme.

PhDr. Radka Aľakšová

0905 723 073

info@fengshui-perfectlife.sk