• Čo je Feng shui - ako Vám môže uľahčiť život
  • Perfect Life - Internetový obchod
  • Facebook - pridajte sa k fanúšikom

Naučte sa žiť v harmónii

Chcete zmeniť svoj život? Zlepšiť svoje zdravie, prácu, vzťahy, partnera, hmotné zabezpečenie? Je to vo vašich silách. Kľúčom k šťastnému a spokojnému životu môže byť aj feng shui.

Nie je to žiadna novinka. Práve naopak. Feng shui je tri tisíc rokov staré čínske umenie o živote v súlade so životným prostredím, preverené skúsenosťami mnohých generácií.

Feng shui nás môže naučiť vytvárať vo svojom živote nielen vyvážený, príjemný priestor, v ktorom sa nám bude dobre bývať, ale naučí nás žiť v celkovej harmónii so svetom, s blízkym okolím, v partnerskom vzťahu. Pomôže nám pri udržiavaní fyzického aj duševného zdravia.

Princípy feng shui vychádzajú z rovnováhy energií jing a jang. Zo skutočnosti, že všetko súvisí so všetkým, že všetko je prepojené vo vzájomných väzbách, ktorým je potrebné porozumieť. Celok sa skladá zo vzájomne existujúcich protikladov (deň a noc, horúce a studené, dobro a zlo...). Všeobecne sa jedná o dva základné protiklady, ktoré vytvárajú jednotu, harmóniu. Jing a jang tvoria celok, snahou ktorého je byť harmonický. Pokiaľ sa rovnováha naruší a jeden z prvkov prevláda nad druhým, vzniká problém. A problém je výzva pre nás vyriešiť niečo inak, hľadať zodpovednosť sám za seba, za svoje zdravie, za svoje okolie. Univerzálna životná sila sa nazýva čchi a je prítomná vo všetkom čo je krásne, dokonalé (hudba, tanec, kľukatý potôčik...). Energia môže byť aj negatívna. Nazýva sa sha a vytvárajú ju predovšetkým priame línie a ostré uhly.

Napríklad ak stojí váš dom na križovatke tvaru T a cesta vedie priamo k vám, je vhodné sha symbolicky prerušiť napríklad živým plotom alebo ohradou. Ak vedie od vašej bránky ku vchodovým dverám rovný chodníček, vzniká sha vysielajúca tzv. jedovaté šípy. Riešením môže byť napríklad mierne zakrivenie chodníka. Sha môže vytvárať aj dlhá chodba vo vnútri bytu. Visiace stropné lampy či správne umiestnené zrkadlo tok energií spomalí.

Feng shui ponúka mnoho možností ako eliminovať všetky negatívne energie a naopak ako sa obklopiť energiou pozitívnou.

Zámerom seriálu článkov je priniesť súčasnú interpretáciu učenia fehg shui a neodchýliť sa pritom od jeho základných princípov. Nenaučíte sa schopnostiam, ktoré dosahujú majstri feng shui po rokoch štúdií a praxe, naučíte sa však pochopiť základné princípy a ich aplikáciu v byte, v záhrade či na pracovisku a vytvoríte si zdravé a príjemné prostredie. Čaro takýchto miest potom zostáva zachované aj pre budúce generácie.

 


Prihlásenie

Využívajte výhody V.I.P. čitateľov.
Ponuka

  • navrhovanie a realizácia interiéru a exteriéru podľa princípov feng shui
  • COLOUR DESIGN
  • poradenstvo feng shui

Kontakt

V prípade otázok nás kontaktujte.

Radi Vám odpovieme a poradíme.

PhDr. Radka Aľakšová

0905 723 073

info@fengshui-perfectlife.sk