• Čo je Feng shui - ako Vám môže uľahčiť život
  • Perfect Life - Internetový obchod
  • Facebook - pridajte sa k fanúšikom

Čínsky horoskop

Čínske horoskopy sú rovnako staré ako naša astrológia a v Ázii sa im pripisuje rovnaký význam ako u nás hviezdnym znameniam.

Zvieracie znamenia východných krajín sú závislé od mesiaca – presnejšie od mesačného roka, zatiaľ čo naše hviezdne znamenia sú dané konšteláciou Slnka a jeho planét. Mesačný rok má 12 mesiacov, každý mesiac presne 30 dní. Každý dvanásty rok má 13 mesiacov, a preto sa nový rok vo východných krajinách neoslavuje v ten istý deň ( je to okolo piateho februára).

Cyklus je rozdelený do dvanástich období po jednom roku a poradie zostáva nezmenené. Každý rok je v znamení jedného zvieraťa, ktoré určuje osud a charakter ľudí narodených v danom časovom období. Významy východných zvieracích znamení sa zachovali po stáročia a v týchto krajinách sa na ne prikladá vysoký dôraz.

Bez použitia znamení sa nič nepodniká – závisí od nich každé osobné, finančné alebo politické rozhodnutie. Ak sa napríklad zamilujú dvaja mladí ľudia a ich znamenia sú nepriaznivé, rodičia sa usilujú zabrániť manželstvu všetkými možnými prostriedkami, to isté platí aj pri obchodných partneroch.

Čínsky kalendár
Prasa    
Pes    
Kohút    
Opica    
Koza    
Kôň    
Had    
Drak    
Zajac    
Tiger    
Byvol    
Potkan    


Prihlásenie

Využívajte výhody V.I.P. čitateľov.
Ponuka

  • navrhovanie a realizácia interiéru a exteriéru podľa princípov feng shui
  • COLOUR DESIGN
  • poradenstvo feng shui

Kontakt

V prípade otázok nás kontaktujte.

Radi Vám odpovieme a poradíme.

PhDr. Radka Aľakšová

0905 723 073

info@fengshui-perfectlife.sk