• Čo je Feng shui - ako Vám môže uľahčiť život
  • Perfect Life - Internetový obchod
  • Facebook - pridajte sa k fanúšikom

Zvieratá vo feng shui

Najznámejšou pamätihodnosťou je v Číne  je veľký čínsky múr, impozantné opevnenie, ktoré sa  kľukatí horským terénom niekoľko kilometrov. Pri pohľade na toto veľdielo nám je jasné, aká dôležitá bola a je pre Číňanov ochrana. Za najlepších ochrancov považovali tigre a draky.

Čchi je tam, kde sa objíma drak s tigrom! “ – tento výrok naznačuje, ako môžeme symbolicky vnímať svoje okolie, energiu, ktorá prúdi okolo nás. Vo feng shui sa hovorí o ideálnom mieste vtedy, ak tvar okolia zodpovedá piatim zvieratám (Land Form School hovorí o štyroch nebeských zvieratách)  - drak, fénix, tiger, korytnačka a had. Môžete si ich predstaviť ako veľké kreslo – chrbát kresla predstavuje korytnačku, predok fénixa, ľavé operadlo draka, pravé operadlo tigra a sedadlo hada.

Pri posudzovaní polohy domu začíname pri korytnačke, ktorá chráni dom alebo pozemok zozadu a zaisťuje tak pokoj, stabilitu a istotu. Môže ním byť vrch, rad stromov, susedný dom, plot alebo živý plot. Sila korytnačieho panciera robí z tohto zvieraťa predstaviteľa bezpečnosti a ochrany. Je to energia, ktorá poskytuje dlhodobú stabilitu a spája sa s dlhovekosťou.

Prednú stranu pozemku alebo domu predstavuje fénix. Musí mať možnosť voľne a nerušene lietať, preto je nutné ponechať túto plochu voľnú a otvorenú. Fénix prináša životnú radosť a uznanie.  Zároveň hľadá náš zmysel a účel života, predstavuje energiu, ktorá je veľmi rýchla a dráždivá, čím nás núti robiť veci lepšie.

Drak je mocným strážcom ľavej strany domu a mal by opticky vynikať – mal by byť väčší a dominantnejší. Ako strážca domu dodáva šťastie a blahobyt. Tento tvor nám pomáha vytvárať ciele, je predstaviteľom budúcnosti a dodáva nám silu ísť neustále vpred.

Tiger sa nachádza na pravej strane domu a je krotkejší a nižší než drak. Jeho agresivita a sila predstavuje defenzívnu energiu v základných materiálnych potrebách. Má síce silu brániť aj útočiť, ale táto energia je zameraná predovšetkým na udržiavanie toho, čo už máme.

Úlohou hada, ktorý má miesto v strede, je koordinácia ostatných zvierat. Je neustále bdelý a sústredený, preberá informácie od ostatných zvierat a udáva im smerovanie.

Každému zvieraťu zodpovedá svetová strana, prvok, ročné obdobie, čas a miesto  v diagrame pakua. Tak je drak predstaviteľom východu a zelenej farby, fénix je predstaviteľom juhu a červenej farby, tiger má západnú bielu farbu, korytnačka čiernu severnú a had sa spája so stredom a zemitými farbami.

V modernom svete je ťažké nájsť takúto ideálnu polohu pre váš dom. Takúto symbolickú ochranu je možné získať aj pomocou iných prostriedkov.
Stromy za domom alebo budovy prevyšujúce váš dom vzadu i po stranách môžu nahradiť kopce vytvárajúce operadlo kresla. Dobrí susedia patria k najdôležitejším strážcom našich domácností a sú skvelou náhradou draka a tigra.

 


Prihlásenie

Využívajte výhody V.I.P. čitateľov.
Ponuka

  • navrhovanie a realizácia interiéru a exteriéru podľa princípov feng shui
  • COLOUR DESIGN
  • poradenstvo feng shui

Kontakt

V prípade otázok nás kontaktujte.

Radi Vám odpovieme a poradíme.

PhDr. Radka Aľakšová

0905 723 073

info@fengshui-perfectlife.sk