• Čo je Feng shui - ako Vám môže uľahčiť život
  • Perfect Life - Internetový obchod
  • Facebook - pridajte sa k fanúšikom

Feng shui

Umiestnenie budovy, rozloženie nábytku a použitie farieb to všetko má vplyv na to, či je prostredie harmonické alebo nie, energetizujúce alebo vyčerpávajúce, pozitívne alebo negatívne.

Existuje mnoho škôl feng shui a mnoho spôsobov, ako toto učenie používať.

Najstaršia škola bola založená za čias dynastie Tang (618 – 907 n.l.) a je známa pod názvom Land form school (Škola tvarov Zeme). Za základ hodnotenia kvality miesta využíva kopce, pohoria, rieky a iné prírodné útvary, pretože vznikla v hornatej južnej Číne.

Druhá škola vznikla asi sto rokov po vzniku Form school nová škola, Compass alebo Fukien schol l ( Škola kompasu), ktorá pri hodnotení miesta používa kompas, astronomické a astrologické výpočty. Vznikla na rovinách severnej Číny s myšlienkou, že svetové strany majú jedinečný vplyv na rôzne aspekty života. Napríklad juh bol považovaný za najpriaznivejší smer, ktorý pomáha k dlhovekosti, slávy a šťastia.

Pred päťdesiatimi rokmi vznikla zatiaľ najmladšia škola, ktorá sa snaží priblížiť najširšiemu obyvateľstvu a najrozličnejším situáciám pod názvom Black Hat Sect Tantric Tibetan Buddhist (Čiernoklobučnícka tantrická frakcia tibetských budhistov). Táto škola určuje problematické miesta podľa vstupných dverí do budovy alebo miestnosti.

Cieľom feng shui je dosiahnuť rovnováhu medzi silami jing a jang, dvoma protikladnými, ale dopĺňajúcimi sa silami univerza prostredníctvom správneho umiestnenia objektov vo vašom dome a v jeho blízkosti. FS je spojením umenia a vedy, vychádza z ekológie, estetiky, filozofie, astrológie a bytovej architektúry. Nepresadzuje prísne pravidlá logiky a obmedzenia racionálneho myslenia, ale vychádza zo zdravého rozumu a vedeckých pozorovaní.

 


Prihlásenie

Využívajte výhody V.I.P. čitateľov.
Ponuka

  • navrhovanie a realizácia interiéru a exteriéru podľa princípov feng shui
  • COLOUR DESIGN
  • poradenstvo feng shui

Kontakt

V prípade otázok nás kontaktujte.

Radi Vám odpovieme a poradíme.

PhDr. Radka Aľakšová

0905 723 073

info@fengshui-perfectlife.sk